Dom od dewelopera – czy warto kupić dom na rynku pierwotnym?

Marzysz o domu, który będzie w pełni dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i który od początku do końca możesz sam zaaranżować zgodnie z własnymi potrzebami? To jedne z wielu korzyści, jakie zapewnia dom od dewelopera. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego jeszcze warto kupić nieruchomość na rynku pierwotnym!

Dom od dewelopera — najważniejsze korzyści

Najbardziej docenianymi przez inwestorów zaletami kupna nieruchomości na rynku pierwotnym są wyżej wspomniane aspekty, czyli możliwość dopasowana jej do swoich indywidualnych potrzeb. Co to oznacza w praktyce? Dom w stanie deweloperskim obejmuje wyłącznie wstępne wykończenie pomieszczeń. Najczęściej jest to wykonanie posadzek, tynkowanie ścian i sufitów oraz przygotowanie ich do gruntowania, montaż drzwi wejściowych, a także podłączenie i rozprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Zależnie od dewelopera, stan surowy może obejmować również montaż grzejników, parapetów lub urządzeń sanitarnych. W przypadku zakupu domu na rynku pierwotnym możliwe jest wprowadzenie ewentualnych zmian w układzie wnętrz czy rozprowadzenie instalacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami danego klienta. Wykończenie pod klucz spoczywa już natomiast na kupującym, co oznacza, że wszystkie pozostałe elementy nieruchomości, malowanie, zabudowy, urządzenia, meble oraz wyposażenie można w pełni dostosować do swoich oczekiwań.

Kupując dom od dewelopera, masz również pewność, że nieruchomość nie ma żadnych ukrytych wad wynikających z użytkowania jej przez poprzednich właścicieli. Tego rodzaju nieruchomość nie ma także żadnej historii, co oznacza, że inwestor nie będzie musiał martwić się o ewentualne kwestie prawno-własnościowe. Wybierając dom na rynku pierwotnym, otrzymujesz także gwarancję, która daje Ci pewność, że w razie ewentualnych wad konstrukcyjnych, zostaną one usunięte na koszt przedsiębiorcy.

Nowo wybudowane nieruchomości spełniają również nowoczesne standardy budowlane zgodnie z najnowszymi normami i technologiami. Dzięki temu możesz mieć pewność, że dom od dewelopera zapewni Tobie i Twoim bliskim nie tylko lepszą izolację termiczną i akustyczną oraz lepszą energooszczędność, ale także maksimum bezpieczeństwa. Ze względu na powyższe możesz również uniknąć kosztownych remontów czy konieczności przeprowadzania modernizacji. Pamiętaj, że nieruchomości z rynku pierwotnego to doskonała alternatywa dla starszego budownictwa, w którym można spotkać się ze szkodliwym azbestem, ołowiem czy pleśnią.

Warto jednocześnie wiedzieć, że nieruchomości z rynku pierwotnego, szczególnie te bliźniacze czy osiedlowe często otoczone są również w pełni rozbudowaną infrastrukturą. Deweloperzy najczęściej zapewniają do inwestycji gotowe drogi dojazdowe, parkingi, a nawet tereny zielone, które sprawiają, że przestrzeń cieszy się dodatkowymi walorami estetycznymi i praktycznymi. Takie są np. nieruchomości budowane przez WILLA Nowiccy, która swoje projekty realizuje w pięknych okolicach Krakowa, zapewniając inwestorom w pełni energooszczędne i funkcjonalne domy tworzone zgodnie z najnowszymi standardami budowlanymi.

Galeria

Deweloper:
WILLA Nowiccy
sp. jawna

ul. Piotra Borowego 45/5
30-215 Kraków
woj. małopolskie
NIP: 676 244 14 96

Autorzy projektu

arch. Piotr LANGER
arch. Paulina LANGER
Pracownia projektowa ArchiPLAN
www.pracownia-archiplan.pl, 2022